Buradasınız


DÜZENLİ GÖZ
MUAYENELERİ

Net görüş için düzenli göz muayeneleri çok
önemlidir. Bu muayene diğer bazı sağlık
durumlarının kontrolü için de önem taşır.

GÖZ
MUAYENENİZ

Normal bir göz muayenesi genelde yarım saat kadar sürer, görüşünüz farklı yönlerden test edilir.

Göz hekiminiz görüş netliğinizi ve ince detayları görüşünüzü ölçmek için görme keskinliği değerlerine bakar. Refraksiyon testi ışığın nasıl kırılarak retinaya düştüğünü gösterir. Miyopi, hipermetropi ve astigmatizm, refraksiyon kusuru olarak da adlandırılan yaygın görme kusurlarındandır. Görebildiğiniz mesafeyi ölçümleyebilmek için ayrıca görme alanı testi de yapılır. Bu test herbir gözün tek tek, diğeri kapatılmak suretiyle kontrol edildiği bir testtir.

Rutin göz muayenesi gözkapağının, pupilanın, retinanın, skleranın, konjunktivanın, irisin, göz merceğinin ve korneanın da sağlığını ve fonksiyonlarını kontrol eder. Gözü çevreleyen kasların çalışması da test edilir. Göz kaslarında olabilecek fonksiyon bozuklukları strabismus (şaşılık) gibi problemlere yol açabilir. Son olarak, göz içinden düzenli şekilde boşaltılamayan göz sıvısının birikimi, göz içinde basıncın artmasına neden olur. Basıncın yüksek oranlara varması glokomla sonuçlanabilir.


DETAYLI GÖZ
MUAYENELERİ

Her kişiye özel olan birtakım faktörleri ölçmeye yarayan gelişmiş ölçüm aletleri bulunmaktadır. Başın şekli ve büyüklüğü, pupilanın büyüklüğü ve her iki pupilanın birbirine uzaklığı, görme alışkanlıkları ve gözlerin hareket ediş şekli, bunlardan bazılarıdır. Bu parametreler, gözlük camlarının kişiye özel üretimini sağlamak ve mümkün olan en net görüşü verebilmek adına dikkate alınmalıdır.

GÖRME
TESTLERİ

Sağlıklı görüşü garantilemenin en iyi yolu düzenli göz muayeneleri yaptırmaktır.

Rutin muayene basit ve acısızdır.

Göz hekiminiz her mesafede görüşünüzün nasıl olduğuna ve renk körlüğü probleminiz olup olmadığına dair birtakım testler yapacaktır.

  • short-sightedness-slideshow-image1
  • short-sightedness-slideshow-image2
  • short-sightedness-slideshow-image3
  • short-sightedness-slideshow-image4
  • short-sightedness-slideshow-image5

GÖRME
TESTLERİ

Sağlıklı görüşü garantilemenin en iyi yolu düzenli göz muayeneleri yaptırmaktır.

Rutin muayene basit ve acısızdır.

Göz hekiminiz her mesafede görüşünüzün nasıl olduğuna ve renk körlüğü probleminiz olup olmadığına dair birtakım testler yapacaktır.

BİLİYOR MUYDUNUZ?
MİYOPİ KONTROLÜ

Miyopi nasıl test edilir?

6 metre uzaklıktaki araç plakasını okuyup okumayamadığınızdan miyop olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Rakamlar ve harfler bulanık görünüyorsa büyük ihtimalle miyopsunuz ve gözlüğe ihtiyacınız var.

Doktorunuz uzağı görüp göremediğinizi test etmek için bazı metodlar kullanacaktır. Yaygın olan testlerden birinde tek göz kapatılır, diğer gözle kırmızı ve yeşil karelerin içindeki dairelerin koyuluğu test ettirilir.

 

En yakın
optik mağaza

Bu mağazalardan
birini bugün ziyaret edin.