Buradasınız


Gözlerinizi
Koruyun

Güneşin cildinize zarar verebileceğini biliyorsunuz.
Peki, güneş ışınlarının ve yapay ışıkların gözlerinize
zarar verebileceğini biliyor musunuz?
 

ULTRAVİYOLE
IŞINLARI

Ultraviyole ışınları (ya da kısaca 'UV') güneşi göremezken bile ortamdadır, hem şeffaf, hem de güneş gözlüğü camlarında korunma gerektirir. UV'nin verdiği zarar kümülatiftir, yıllar içinde birikerek hasara neden olur. UV ışınları gözlerin yaşlanmasını hızlandırır, katarakt oluşumunu tetikler ve diğer ciddi göz hastalıklarının da önemli risk faktörlerindendir.


Mavi-MOR
IŞIK

Mavi-mor ışık güneşten, enerji tasarruflu LED ampullerden, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar ekranlarından yayılır.

Gözlerde uzun süreli hasara neden olabilen Mavi-mor ışık, Yaşa Bağlı Makula Dejenerasyonu (Sarı Nokta Hastalığı) (AMD)'nun oluşumunu hızlandırır.


GÖZLERİNİZİ
KORUYUN

Açıkhavada güneşin altındayken, UV ışınlarından korunmak için mutlaka yüksek E-SPF (Göz Güneş Koruma Faktörü) içeren camları olan güneş gözlükleri takmalısınız. Ultraviyole ve Mavi-mor ışık koruması günlük kullandığınız şeffaf camlı gözlüklerinizde de olmalı, bunu da doğru antirefle kaplamayı seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

 

En yakın
optik mağaza

Bu mağazalardan
birini bugün ziyaret edin.

*E-SPF® camın toplam UV korumasını ölçen global bir endekstir. Essilor International tarafından bulunmuş ve bağımsız kuruluşlar tarafından da onaylanmıştır Sadece camın performansını ölçer. E-SPF®, dış faktörlere (kullanıcı morfolojisi, çerçevenin şekli, takış şekli...vb.) bağlı olarak direkt göze ulaşan UV ışını ölçümünü dahil etmez.