Buradasınız


SIK SIK OLUŞAN
BAŞAĞRILARI

Başağrılarının sıklığının ve
şiddetinin artması göz
sağlığımızla ilintili olabilir.

BAŞAĞRISI VE
GÖZLERİNİZ

Bazı göz problemleri göz kaslarınızı fazla yormanıza neden olarak başağrıları oluşturabilir. Örneğin astigmatizm, hipermetropi ve presbiyopi nesnelerin bulanık görünmesine neden olur, gözler daha net görebilmek için çok daha fazla efor sarfeder ve daha fazla yorulur. Göz içindeki basıncın artması glokoma neden olur ve bu da ağrılı bir durumdur.
 

MİGREN VE
GÖZLERİNİZ

Migren, çok şiddetli seyredebilen bir başağrısı türüdür. Auralı migren olarak tabir edilen durumda kişi parlak, yanıp sönen ışıklar, dalgalanan çizgiler görür ve hatta geçici olarak görüşü kapanabilir. Bu belirtilerin olmadığı durumlara aurasız migren denir. Başağrısı olmaksızın görsel belirtilerin olduğu duruma da sessiz migren aı verilmektedir.

 

BAŞAĞRISINI
GEÇİRMEK

Başağrısına neden olan pek çok görme problemi gözlük camlarıyla düzeltilebilir ve düzenli göz muayeneleriyle tespit edilebilir.

Auralı migren vakasında atak öncesi gelen belirtilerin çoğu zararsızdır ve yaklaşık yarım saat içinde etkisini yitirir. Ancak migren sıradışı görüş problemlerine neden oluyorsa görüşe hasar veren durumların anlaşılması için göz hekime başvurulması gerekir.

 

En yakın
optik mağaza

Bu mağazalardan
birini bugün ziyaret edin.