Buradasınız


DOĞRU CAM
TEKNOLOJİSİNİ SEÇİN

Cam yüzeyinde kullanılan doğru teknoloji,
o camdan elde edilecek görüşü optimize
eder ve performansı arttırır.

PROTECTION AGAINST
THE ENEMIES OF VISION

Hem numaralı, hem de numarasız camlarda, koruyucu cam teknolojileri kullanılmaktadır.
 

Yansıma engelleyici - Camın yüzeyindeki ultra ince katmanlar, camda oluşan yansımaları engeller. Her iki yüzeyde de oluşabilecek bu yansımalar, kişinin gözlerinin kamaşmasına, rahatsızlık hissetmesine ve net görememesine neden olur. Antirefleli camlar, özellikle gece araç kullanırken, bilgisayarda çalışırken gözlerin htiyaç duyduğu ışığı göze iletir. Camlar daha şeffaf olduğu için gözler, sanki hiç gözlük yokmuşcasına net görülür.
 

Çizilme dayanımı teknolojisi - Camın yüzeyini daha sertleştirmek için sert katmanlar eklenir (bu katmanlar gözlüğün yere düşmesi, çarpması sonucu hasar görebilir). Çizilme dayanımı teknolojisi cama daha uzun ömür verirken, görsel keskinliği de korur. Tüm camlarda, hatta özellikle de çocuk gözlüklerinde kullanılması önemle tavsiye edilen bir teknolojidir.
 

Su tutmama dayanımı - Suya dirençli uygulama, su damlacıklarını yüzeyde barındırmaz ve camlarla görüş hep net kalır. Yüzeydeki hidrofobik yapı su damlacıklarının yüzeye yayılmasını engeller, minik damlacıklar haline dönen su, yüzeyden hızla kayar. Standart camlardaki su lekesi yüzeye yayılır ve yapışır.
 

UV koruması - Hem optik camlara, hem de güneş camlarına uygulanabilen, gözleri zararlı UV ışınlarına karşı koruyan şeffaf bir filtredir. UV ışınları gözlerimize zarar verir, katarakt ve göz kanserlerinin oluşumunda etkili olduğu tespit edilmiştir. Sürekli açıkhavada bulunan kişilerin mutlaka UV korumasına ihtiyacı vardır. Bu koruma günlük kullanılan numaralı gözlük camlarında ve güneş gözlüklerinde mutlaka tercih edilmelidir.
 

 

En yakın
optik mağaza

Bu mağazalardan
birini bugün ziyaret edin.